Popis atrakcie

Najlepší tip, ako sa počas letných horúčav schladiť je, navštíviť jaskyňu. Ale nie hocijakú. Vstúpte do priepasti Silickej ľadnice.

Jaskyňa Silická ľadnica patrí k najvýznamnejším prírodným pozoruhodnostiam Silickej planiny v Slovenskom krase. Nachádza sa na Silickej planine, približne 1.5 km západne od obce Silica.

Silická ľadnica je v skutočnosti jaskynná priepasť, ktorá vznikla preborením stropu, čím sa odkryla strmá, previsnutá skalná stena, s hĺbkou 91 metrov. Zaujímavá je hlavne kvôli svojej celoročnej ľadovej výzdobe v spodnej časti priepasti.

Silická ľadnica je dlhá 1100 metrov a hlboká 110 metrov. Vyhlásená je za národnú prírodnú pamiatku za účelom ochrany jej hodnôt. Turistom je prístupná len jej časť po vyznačenej trase. Pohyb mimo chodníka a portálovej terasy je zakázaný a nebezpečný.

Archeologické nálezy dokazujú, že táto lokalita bola osídlená už v dobe neolitu, dobe bronzovej a laténskej. Ku jaskyni vedie žltá turistická trasa z obce Silica, prípade po žltej turistickej trase od rázcestníka Silická jaskyňa parkovisko (525 m n.m.).

Nadšencov turistiky určite poteší, že Silická ľadovňa sa nachádza v blízkosti vyhľadávanej priepasti Babská hora.

Môže sa Vám hodiť ponuka na Hauzi: ubytovanie Silica
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.54949, 20.50426)
Google mapy (navigácia)
Nie sú žiadne komentáre. Môžete pridať komentár alebo nahrať fotografie tejto atrakcie.
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Silická ľadnica

0.5 km
Babská diera
Turistika

Na Silickej planine v Slovenskom krase neďaleko obce Silica sa nachádza jaskynná priepasť Babská diera, ktorá stojí za to, aby ste ju navštívili. Nachádza sa v útrobách t...

Silica
3.1 km
Gombasecká jaskyňa
Jaskyne

Gombasecká jaskyňa patrí medzi najvýznamnejšie jaskyne národného parku Slovenský kras. Býva označovaná aj ako rozprávková. Príroda dala kvapľom, rôzne bizarné tvary a pod...

Slavec
3.3 km
Biela vyvieračka
Iné atrakcie

Silická planina ukrýva nádhernú krasovú vyvieračku, známu tiež ako Biela vyvieračka. A niet sa čomu čudovať, lokalita je súčasťou národného parku Slovenský kras.

Biela v...

Slavec
6.3 km
Kečovské škrapy
Turistika

Planiny Slovenského krasu, presnejšie nad obcou Kečovo, na západnom svahu vrchu Maliník a Čertova diera sú posiate povrchovými krasovými útvarmi, nazývané tiež škrapy.

K...

Kečovo
7.7 km
Brzotínske skaly
Turistika

Ak zavítate do mesta Rožňava, vedzte, že Vás očarí nielen jeho historické jadro, ale aj jedinečná príroda, ktorá sa okolo mesta lákavo vinie. Iba kúsok od nej, presnejšie...

Brzotín
8.2 km
Dievčenská skala - 660 m n. m.
Turistika

Mesto Rožňava je krásne. Očarí vás nielen historickým centrom, ale aj prírodou, ktorou je obklopená. Na Silickej planine nájdete čarovné miesto, ktoré ponúka úžasnú turis...

Jovice
8.4 km
Jaskyňa Domica
Jaskyne

Ak zatúžite po malom výlete, ktorý si užijú nielen dospelý, ale i deti, vyberte sa spoznávať rozprávkové tajomno najväčšej slovenskej jaskyne Domica. Jaskyňa Domica sa na...

Kečovo
9.1 km
Kúpalisko Veronika
Kúpanie

Letné kúpalisko nachádzajúce sa v obci Gemerská Hôrka je obľúbenou oddychovou a rekreačnou zónou nielen pre miestnych aj pre ľudí zo širokého okolia.

V prevádzke je len ...

Gemerská Hôrka