Popis atrakcie

Silická planina ukrýva nádhernú krasovú vyvieračku, známu tiež ako Biela vyvieračka. A niet sa čomu čudovať, lokalita je súčasťou národného parku Slovenský kras.

Biela vyvieračka sa nachádzajúca pri ceste oproti Gombaseckej jaskyni. Vedie k nej cca 1.5km dlhá značená turistická trasa a cyklotrasa z obce Slavec, kde sa nachádza aj vlaková stanica. Cesta hore na planinu smerom k jaskyni je celkom náročná a hlavne v letnom období všetkým turistom padne vhod príjemné osvieženie vo vyvieračke.

Voda vo vyvieračke vyteká na povrch z rozsiahlej svahovej sutiny. Oporný múr, spod ktorého voda vyteká, slúžil kedysi na odber vody.

Vyvieračky sú charakteristická pre vápencové krasové územia, aj preto, ak sa vydáte do tohto krásneho prostredia na turistiku, určite natrafíte ešte minimálne na jednu, Čiernu vyvieračku.

Môže sa Vám hodiť ponuka na Hauzi: ubytovanie Slavec
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.56726, 20.468)
Google mapy (navigácia)
Jani • Feb 2021
Pridané fotografie:
Jani • Feb 2021
Pridané fotografie:
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Biela vyvieračka

0.4 km
Gombasecká jaskyňa
Jaskyne

Gombasecká jaskyňa patrí medzi najvýznamnejšie jaskyne národného parku Slovenský kras. Býva označovaná aj ako rozprávková. Príroda dala kvapľom, rôzne bizarné tvary a pod...

Slavec
3.1 km
Babská diera
Turistika

Na Silickej planine v Slovenskom krase neďaleko obce Silica sa nachádza jaskynná priepasť Babská diera, ktorá stojí za to, aby ste ju navštívili. Nachádza sa v útrobách t...

Silica
3.3 km
Silická ľadnica
Jaskyne

Najlepší tip, ako sa počas letných horúčav schladiť je, navštíviť jaskyňu. Ale nie hocijakú. Vstúpte do priepasti Silickej ľadnice.

Jaskyňa Silická ľadnica patrí k najvý...

Silica
6.4 km
Brzotínske skaly
Turistika

Ak zavítate do mesta Rožňava, vedzte, že Vás očarí nielen jeho historické jadro, ale aj jedinečná príroda, ktorá sa okolo mesta lákavo vinie. Iba kúsok od nej, presnejšie...

Brzotín
7.1 km
Kúpalisko Veronika
Kúpanie

Letné kúpalisko nachádzajúce sa v obci Gemerská Hôrka je obľúbenou oddychovou a rekreačnou zónou nielen pre miestnych aj pre ľudí zo širokého okolia.

V prevádzke je len ...

Gemerská Hôrka
7.7 km
Konský Dvor
Kone, jazdectvo

Agroturistické zariadenie Konský dvor sa nachádza v obci Brzotín, asi 4 km od mesta Rožňava. Areál je obkolesený vrcholkami národneho parku Slovenský Kras.

Návštevníkom ...

Brzotín
8.1 km
Dievčenská skala - 660 m n. m.
Turistika

Mesto Rožňava je krásne. Očarí vás nielen historickým centrom, ale aj prírodou, ktorou je obklopená. Na Silickej planine nájdete čarovné miesto, ktoré ponúka úžasnú turis...

Jovice
8.2 km
Kečovské škrapy
Turistika

Planiny Slovenského krasu, presnejšie nad obcou Kečovo, na západnom svahu vrchu Maliník a Čertova diera sú posiate povrchovými krasovými útvarmi, nazývané tiež škrapy.

K...

Kečovo