Kontakt
  • GPS: 48.81803, 21.98738
Popis atrakcie

Vinianske Jazero sa nachádza v krásnom, prírodou obklopenom prostredí, ako stvorenom na odpočinok. Nájdete ho v tesnej blízkosti obce Vinné vnorené do obruče vrchov Šutová a Marečková.

Jazero vzniklo ako umelá hrádza, do ktorej je vháňaná voda z Vinianskeho potoka. Celková plocha jazera je 8 ha a jeho priemerná hĺbka dosahuje 3 m.

V letnej sezóne sú tu ideálne podmienky na rybolov, kúpanie a člnkovanie a v zime zas na korčuľovanie či beh na lyžiach.

Športové odreagovanie sa hľadajte na miestnom beachvolejbalovom ihrisku alebo zamierte na výučbu jachtingu a iných neobvyklých vodných športov.

Deti majú možnosť stráviť voľné chvíle na detskom ihrisku vybavenom atrakciami od výmyslu sveta, alebo stavať hrady z piesku.

Nachádza sa tu autokemping, no ubytovanie zoženiete aj útulných penziónoch, hoteloch či chatových oblastiach.

Široká ponuka stravovacích zariadení sa postará o to, aby ste nezostali ani na okamih hladní a tiež, aby ste ochutnali miestnu kuchyňu.

Oblasť Vinianskeho jazera je obľúbená aj z dôvodu výborných podmienok na turistiku a cykloturistiku. Bola by predsa škoda nevydať sa v ústrety krás prírody a lesov.

ubytovanie Vinné
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.81803, 21.98738)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Vinianske jazero

1.6 km
Vinianska stráň Senderov
Zoológia a botanika

Malebná vinohradnícka obec Vinné na úpätí juhozápadných svahov Vihorlatského pohoria spestruje komplex Veľkého a Malého Senderova a tvorí tak prírodnú rezerváciu s rozl...

Vinné
1.8 km
Jazdiareň Hipocentrum
Kone, jazdectvo

Ak hľadáte aktívny oddych v lone prírody nielen pre seba, ale i pre deti, jazdiareň Hipocentrum v dedinke Vinné, je tým pravým miestom.

Jazdiareň Hipocentrum je zameraná...

Vinné
1.9 km
Kúpalisko Kaluža
Kúpanie

Stredisko Kaluža sa nachádza 10 km od mesta Michalovce a je jedno z najznámejších stredísk pri severných brehoch Zemplínskej Šíravy. Je ideálne na dobrodružnú letnú dovol...

Kaluža
2.1 km
Zemplínska šírava
Kúpanie

Zemplínska šírava je vodné dielo na východnom Slovensku v povodí Bodrogu. Vodná plocha zaberá rozlohu 33 km², čím si získala ocenenie druhej najväčšej priehrady na Sloven...

Michalovce
2.2 km
Zemplínska Šírava - Kamenec
Kúpanie

Stredisko Kamenec sa nachádza medzi malebnými obcami Kaluža a Kamenec, pričom je vzdialene len 11km od Michaloviec.

Areál strediska je charakteristický štrkovou plážou a...

Kaluža
2.6 km
Zemplínska Šírava - Klokočov
Kúpanie

Zemplínska šírava -- to nie je záležitosť na jeden deň. Jej krásu a množstvo zážitkov, ktoré ponúka, si treba poriadne vychutnať.

Strávte letnú dovolenku na Slovensku v ...

Klokočov
2.6 km
Zemplínska Šírava - Medvedia hora
Kúpanie

Brehy Zemplínskej šíravy obohacuje spolu 8 rekreačných stredísk, pričom jedným z nich je aj stredisko Medvedia hora. Areál strediska je zaujímavý už len svojou polohou, n...

Kaluža
2.8 km
Viniansky hrad
Zrúcaniny

Zrúcanina Vinianskeho hradu sa nachádza pri obci Vinné.

Gotický hrad bol postavený pravdepodobne v druhej polovici 13.storočia ako strážny hrad na ochranu obchodnej ce...

Vinné