Popis atrakcie

Areál rekreačného strediska Paľkov je spojený s vodáctvom, rybárčením, kúpaním, vodnými športmi a všetkým, čo prestavuje letný relax.

Nachádza sa tu nekrytý bazén s dĺžkou 112 m, šírkou 12 m a hĺbkou 1,2 m a dva menšie detské bazény. Bazény sú otvorené počas letných mesiacov každý deň.

V areáli, len pár krokov od bazénov sa nachádza hotel Sľňava, kde sa môžete ubytovať a zároveň využívať aj hotelové služby.

Milovníci športu určite zamiera priamo na beachvolejbalové ihrisko, tenisový kurt alebo na športové aktivity využijú rozľahlú trávnatú plochu.

V stredisku Paľkov sa nebudú nudiť ani deti, čakajú tu na nich hojdačky a preliezačky. Počas leta je tu tiež pristavený aj menší reťazový kolotoč.

Hneď pri bazénoch sa nachádza vyvýšená letná terasa s barom, kde si môžete posedieť a pochutnať na dobrom občerstvení, pričom vaše oči sa nebudú vedieť nabažiť dokonalého výhľadu na pokojnú hladinu Zemplínskej šíravy a okolitej zelene.

V neposlednom rade poskytuje okolie strediska množstvo turistických chodníkov, ako Morské Oko, či Sninsky kameň.

Mapa
Turistická mapa (GPS 48.80929, 22.03152)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Zemplínska Šírava - Paľkov

0.9 km
Zemplínska Šírava - Klokočov
Kúpanie

Zemplínska šírava -- to nie je záležitosť na jeden deň. Jej krásu a množstvo zážitkov, ktoré ponúka, si treba poriadne vychutnať.

Strávte letnú dovolenku na Slovensku v ...

Klokočov
1.4 km
Zemplínska Šírava - Kamenec
Kúpanie

Stredisko Kamenec sa nachádza medzi malebnými obcami Kaluža a Kamenec, pričom je vzdialene len 11km od Michaloviec.

Areál strediska je charakteristický štrkovou plážou a...

Kaluža
1.9 km
Kúpalisko Kaluža
Kúpanie

Stredisko Kaluža sa nachádza 10 km od mesta Michalovce a je jedno z najznámejších stredísk pri severných brehoch Zemplínskej Šíravy. Je ideálne na dobrodružnú letnú dovol...

Kaluža
2.0 km
Zemplínska šírava
Kúpanie

Zemplínska šírava je vodné dielo na východnom Slovensku v povodí Bodrogu. Vodná plocha zaberá rozlohu 33 km², čím si získala ocenenie druhej najväčšej priehrady na Sloven...

Michalovce
2.4 km
Zemplínska Šírava - Medvedia hora
Kúpanie

Brehy Zemplínskej šíravy obohacuje spolu 8 rekreačných stredísk, pričom jedným z nich je aj stredisko Medvedia hora. Areál strediska je zaujímavý už len svojou polohou, n...

Kaluža
3.4 km
Vinianska stráň Senderov
Zoológia a botanika

Malebná vinohradnícka obec Vinné na úpätí juhozápadných svahov Vihorlatského pohoria spestruje komplex Veľkého a Malého Senderova a tvorí tak prírodnú rezerváciu s rozl...

Vinné
3.4 km
Vinianske jazero
Kúpanie

Vinianske Jazero sa nachádza v krásnom, prírodou obklopenom prostredí, ako stvorenom na odpočinok. Nájdete ho v tesnej blízkosti obce Vinné vnorené do obruče vrchov Šutov...

Vinné
4.7 km
Zemplínska Šírava - Hôrka
Kúpanie

Stredisko Hôrka je najväčšie zo stredísk Zemplínskej Šíravy. Jeho hranice obopínajú kopce Veľký a Malý Senderov. Od najbližšieho mesta Michaloviec je vzdialené asi 8 km.

...
Vinné